Thursday, May 21, 2015

Põrsas kotis

„Põrsas kotis“ on osta.ee eeloksjonil kogunud 44. pakkumisega enda hinnaks 311 eurot.

See projekt pakub mulle palju põnevust ning ootan huviga, mis juhtuma hakkab. Tegemist on pimesi usaldamise katsega. Milline väärtus omistatakse väljamõeldud autori tundmatule teosele? Kes ja mis ajenditel saab teose omanikuks?

Kes iganes selle teose omandab, saab tegelikult kahe erineva võimaliku teose omanikuks, millest üks välistab teise. Kotisuu avamisel lakkab põrsas olemast kotis ning vastavat kunstiteost defineeriv sisu – teadmatus – saab igaveseks hävitatud. Kunstiteos „Põrsas kotis“ lakkab eksisteerimast ning asendub millegi uuega. Taaspakkimisel jääb endise olukorra taastamine võimatuks.


Teose ostjal on valik, millise töö omanik soovib ta olla. Uus teos ei saa sündida vana hävitamata. Põrsas ei saa olla korraga nii kotis kui kotist väljas. Kas omanik hävitab olemasoleva teose tundmatu töö nimel? Kas tundmatu töö on parem või halvem? Võibolla ei olegi seal midagi? Võibolla on seal kõige vingem pilt ever?

Külastasin oma kätetööd veel viimast korda möödunud öösel ning kirjutasin tagaküljele üleskutse: "Jätkugu selle omanikul meelekindlust seda mitte kunagi avada."

Aega on 3 tundi ja 10 minutit
http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=64483160&_src=desktop


1 comment:

  1. Hi,Lets joint to Sahifa Theme Premium Wordpress News Theme.
    Sahifa is a Clean Responsive Magazine, News and Blog Template.
    Sahifa Theme

    ReplyDelete